CAT Corporate Adventure & Travel
logo

• teambuilding, incentive • consulting • film • off-road • nurkowanie • o nas • galeria • linki • kontakt ENGLISH


Corporate Adventure & Travel i Agencja Fotograficzna Fotcom zapraszają do udziału w letniej wyprawie fotograficznej na Azory.

Podróże, których celem jest obserwacja wielorybów stały się w ostatnich latach jednym z elementów ich ochrony. Może wydawać się to dziwne, jednak ludzie, którzy kilkanaście lat temu polowali na wieloryby dzisiaj chronią je, czerpiąc zyski nie z polowań lecz z aktywnej turystyki.


Celem wyprawy jest wyspa Fajal w archipelagu Azorów. W pobliskich wodach spotkać można ok. 20 gatunków wielorybów i delfinów. Azory znane są przede wszystkim jako sanktuarium kaszalota, legendarnego wieloryba z powieści "Moby Dick" Hermana Melville'a.
Naszym przewodnikiem w czasie wypraw na wieloryby będzie Norberto, znakomity nurek i znawca waleni, co gwarantuje spotkanie wieloryba.
A z o r y

Azory (Açores) - archipelag wysp wulkanicznych położonych na Oceanie Atlantyckim, około 1500 km od wybrzeży Portugalii, do której wyspy należą. Dziewięć dużych wysp, tworzących trzy wyraźne grupy (od zachodu Flores i Corvo; Faial, Pico, Sao Jorge, Luz i Terceira; Sao Miguel i Santa Maria) rozciągają się na przestrzeni 650 km. Zróżnicowana rzeźba terenu ze stromymi, skalistymi wybrzeżami i jeziorami kraterowymi to świadectwo wulkanicznego pochodzenia wysp. Archipelag jest nadal obszarem aktywnym sejsmicznie.

P r o g r a m:

Dzień 1
Wylot z Warszawy o 21.10. Przelot do Lizbony.
Dzień 2
8.00 wylot z Lizbony do Horty. Zakwaterowanie. Wycieczka do Capelinhos - półwyspu powstałego w czasie erupcji wulkanicznej w latach pięćdziesiątych, kolacja w miejscowej restauracji nad morzem.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do portu i wypłynięcie na żerowiska wielorybów. Fotografowanie wielorybów. Powrót ok. 15.00. Zwiedzanie Horty czas wolny.
Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd do portu i wypłynięcie na żerowiska wielorybów. Fotografowanie wielorybów. Powrót ok. 15.00. Wycieczka do kaldery wulkanicznej.
Dzień 5
Wyjazd do portu na prom i przeprawa na wyspę Pico. Zwiedzanie muzeum wielorybnictwa i piesza wycieczka na wulkan Pico - najwyższą góre Portugalii. Odwiedziny u jednego z ostatnich wielorybników, możliwość zamówienia prawdziwego harpuna u miejscowego kowala. Powrót wieczorem.
Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd do portu i wypłynięcie na łowiska wielorybów. Fotografowanie wielorybów. Powrót do portu ok. 15.00. Czas wolny, wycieczka po wyspie.
Dzień 7
Rejs w poszukiwaniu delfinów. Pływanie z delfinami, dla osób mających aparaty wodoszczelne znakomita możliwość robienia zdjęć z bliska tych wspaniałych stworzeń. Powrót ok. 15.00. Wieczór w słynnej Peter Sport Cafe gdzie zatrzymują się załogi większości jachtów płynących przez Atlantyk. Zwiedzanie muzem skrimshaw - rzeźby w kłach kaszalotów - typowej sztuki uprawianej w dawnych czasach na statkach wielorybniczych.
Dzień 8
Do południa czas wolny. 14.00 wylot z Horty do Lizbony . Zwiedzanie starego miasta w Lizbonie.
Dzień 9
00.30 wylot do Warszawy.


płetwa kaszalota, Azory     
 
wulkan Pico 2351 m.n.p.m., Azory     
 
orki, Azory     
 

C e n a

Koszt wyjazdu: (będzie podany w kwietniu 2010)
W cenę wliczone: przelot Warszawa - Horta - Warszawa, noclegi ze śniadaniem, ubezpieczenie uczestników, transfery samochodowe.
W cenę nie wliczone: obiady, kolacje, 4 wycieczki na wieloryby, jedna wycieczka na wulkan Pico
Opłata za wycieczki na wieloryby i wycieczkę na wulkan płatne na miejscu:
- wieloryby:45 Euro/osobę/dzień, grupa od 4 do 9 osób
- wycieczka na wulkan Pico: 55 Euro/osobę
 
Średni koszt obiadu w restauracji: 15 Euro
 
Średni koszt obiadu w restauracji: 15 Euro
Kontakt, rezerwacja:
Mariusz Cieszewski, tel.: 695 586 764, email: mariusz@catadventure.pl
Sławomir Makaruk, tel.: 513 637 797, email: makaron@catadventure.pl


CAT Corporate Adventure & Travel
 
website design: mariusz@fotcom.biz